مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

برگزاري مراسم تجليل از رتبه های برگزيده استان در آزمون هاي سراسري سال 96

در راستای برنامه های تکریم و الگو سازی، مراسم تجليل از رتبه های برگزیده استان در آزمون های سراسري سال 1396 توسط بنیاد نخبگان استان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و جهاد دانشگاهی زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بنياد نخبگان استان زنجان، این مراسم با حضور دکتر عباس ربیعی رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان، آقای سیفی نیا معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان، آقای دکتر جلیلوند معاون پژوهش و فناوری دانشگاه زنجان، جمعی از برگزیدگان آزمون های سراسری و خانواده های آنان و تعدادی از دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان شهید بهشتی و فرزانگان استان، صبح روز چهار شنبه 04/11/96 در سالن آمفی تئاتر جهاد دانشگاهی استان برگزار شد. در این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید توسط یکی از نخبگان قرآنی و پخش سرود ملی، ابتدا رئیس بنیاد نخبگان استان پس از عرض خیرمقدم به مدعوین و میهمانان، ضمن اشاره به تجلیل از 21 برگزیده استانی حائز رتبه های برتر در رشته های مختلف تحصیلی آزمون سراسری سال 96 بر تداوم درخشش و افتخار آفرینی این عزیزان در رسیدن به قله های علمی در دانشگاه ابراز امیدواری نمودند.

ایشان در ادامه یکی از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان را ارائه جوایز تحصیلی مختلف برای دانشجویان و استعدادهای برتر برشمردند تا این افراد مسیر پر فراز و نشیب تحصیلی را با دغدغه های کمتری طی نمایند. وی همچنین به اجرای موفق طرح شناسایی و هدایت برتر استعدادهای برتر دانش آموزی (شهاب) با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان اشاره نمودند.

در ادامه مراسم آقای سیفی نیا معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن اشاره به افزایش شمار رتبه های برتر آزمون سراسری در سال جاری در استان اظهار داشتند: دانش آموزان بایستی بدانند با همت، تلاش و حرکت در مسیر درست به اهداف مطلوب خود خواهند رسید و صرفاً حضور در برخی مدارس استعدادهای درخشان ملاک و معیار موفقیت نیست و کسب رتبه های برتر توسط دانش آموزان مدارس مختلف در آزمون سراسری بیانگر این موضوع است.

در ادامه برنامه، دکتر رحمانی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه زنجان به بیان دیدگاه ها وتجارب تحصیلی و علمی خود پرداخته و با تاکید بر اهمیت وجود افراد نخبه در یک جامعه، مهمترین نتیجه نخبگی را خدمت به مردم شهر وکشور خود دانسته و افزودند: موفقیت تحصیلی نخبگان نیازمند شناسایی توانمندی ها و استعداد های خود و داشتن الگوی موفق در مقاطع مختلف تحصیلی و زندگی می باشد.

ایشان در ادامه ضمن تاکید بر اجتناب از حرکت و رشد تک بعدی، تقویت جنبه های انسانی و توجه به جنبه های دیگر هنری وادبی را لازمه شکوفایی خلاقیت دانستند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه توجه به ورزش، بهره گیری از مراکز مشاوره ای، برقراری ارتباط با مراکز علمی، آشنایی با نحوه استخراج مطالب علمی از منابع و همچنین فعالیت علمی در تیم تحقیقاتی اساتید را از شاخصه های مهم پیشرفت علمی در دانشگاه برشمردند.

ایشان همچنین توجه به سلامت و درستی حرکت افراد در مسیر زندگی را مهمترین وجه زندگی افراد عنوان نموده و در پایان مهمترین دستاورد زندگی افراد را میزان رضایت مندی از زندگی خود دانسته و بر پرهیز از اعتماد به نفس کاذب و یا کمبود اعتماد به نفس تاکید نمودند.

لازم به ذکر است، در پایان از 21 نفر از رتبه های برتر کنکور سراسری استان تقدیر و تجلیل به عمل آمد. گزارش تصویری