مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

مراسم نکوداشت استاد رضا روزبه برگزار شد.

مراسم نکوداشت استاد رضا روزبه از چهره های برجسته علمی و مذهبی کشور، به همت بنیاد نخبگان استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان رنجان، در راستای تکریم و نکوداشت مقام شامخ مفاخر استان و الگوسازی از آنان، مراسم نکوداشت استاد رضا روزبه با حضور، آیت ا... خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، دکتر نیک سرشت معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان، پرفسور ثبوتی چهره ماندگار فیزیک ایران، دکتر خاتمی نماینده مردم شهرستان های ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی، مهندس عباسی رئیس جهاد دانشگاهی زنجان، تعدادی از شاگردان استاد روزبه از نقاط مختلف کشور، برخی از مسئولین استان و جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر استان، در روز چهارشنبه مورخ 09/12/96 در سالن اجتماعات شهید نوری جهاد دانشگاهی زنجان برگزار شد.

در این مراسم که با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز شد، ابتدا دکتر عباس ربیعی رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان، پس از عرض سلام و خیر مقدم به مدعوین و میهانان حاضر در مراسم، با اشاره به اهمیت و جایگاه علمی و معنوی استاد رضا روزبه، برگزاری مراسم تکریم و نکوداشت مفاخر و مشاهیر علمی استان، را از جمله رسالت ها و وظایف بنیاد ملی نخبگان برشمردند.

ایشان در ادامه، از استاد روزبه به عنوان عالمی با تقوا، انسانی بزرگ، معلم اخلاق و افتخار استان یاد نمودند.

دکتر ربیعی در پایان، ضمن تشکر از دستگاههای همکار در برگزاری این برنامه، افزود: امیدواریم بتوانیم با برگزاری مطلوبتر اینگونه برنامه ها در سال های آتی، گامی در جهت شناسایی چهره های برجسته استان برداریم.

در ادامه مراسم، دکتر دولتی یکی از شاگردان استاد روزبه، با بیان اینکه میلیون ها شمع بدون آتش روشن نمی شوند، اظهار داشتند میلیون ها انسان به تعالی و انسانیت راه نمی یابند مگر آنکه یک روح معنوی مانند استاد روزبه داشته باشند.

ایشان درادامه از استاد روزبه به عنوان نابغه تقوا و اهل عمل یاد برده و افزودند: رفتار استاد با دانش آموزان خود به گونه ای بود که در حضور ایشان روحیه گرفته و با علاقه بیشتری به تحصیل می پرداختند.

دکتر دولتی در پایان ضمن اشاره به تربیت شاگردان و اساتید بزرگی در مکتب استاد روزبه، عنوان نمودند که هر یک از ما باید یک روزبه باشیم و ایشان را الگوی خود قرار دهیم.

در ادامه مراسم، آقای دوایی از شاگردان دیگر استاد روزبه، ضمن تشکر بخاطر برگزاری این مراسم، مهمترین وجه شخصیتی استاد روزبه را علاوه بر مقام و منزلت علمی، سجایای اخلاقی و انسانی مثال زدنی ایشان دانسته و نقش زنجان را در تربیت انسانهای بزرگ قابل توجه ارزیابی کردند.

وی در ادامه، با بیان خاطراتی از استاد روزبه، بر جنبه های انسانی و اخلاقی آن مرحوم تاکید داشتند.

در پایان این مراسم با اهدای ارج نامه و هدیه به نماینده خانواده استاد روزبه از مقام علمی ایشان تجلیل به عمل آمد.

لازم به ذکر است، مراسم نکوداشت مقام علمی استاد روزبه توسط مراسم با بنیاد نخبگان استان و با همکاری دانشگاه زنجان، جهاد دانشگاهی زنجان و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، برگزار گردید.