نماینده مردم شهرستان های ماه‌نشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی: تجمیع شخصیت علمی توام با اخلاق از ویژگی های استاد روزبه بود. مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

نماینده مردم شهرستان های ماه‌نشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی:

تجمیع شخصیت علمی توام با اخلاق از ویژگی های استاد روزبه بود.

در مراسم نکوداشت مقام علمی استاد روزبه که در روز چهارشنبه مورخ 09/12/96 برگزار شد، دکتر خاتمی نماینده مردم شهرستان های ماه‌نشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه استاد روزبه از جمله شخصیت‌هایی بود که از یک خانواده معمولی و مذهبی برخواست و توانست با طی نمودن درجات عالی، شهره خاص و عام باشد، افزود: تمام ویژگی‌های این استاد از جمله اخلاص، اخلاق، چهره علمی بودن و مربی بودن ایشان، از زندگی شخصی او ریشه می‌گیرد. بزرگان زیادی در کشور هستند که جایگاه بالایی دارند اما تجمیع همه این خصوصیات، کار هر کسی نیست و استاد روزبه به واسطه ممارستی که در انجام کارها داشت به این مهم دست یافتند.

سید مرتضی خاتمی در پایان با اشاره به اینکه استاد رضا روزبه مراتب علمی و اخلاقی را همراه هم طی نموده افزود:. امروز متبحرین زیادی در زمینه‌های مختلف داریم که از دست‌مایه‌های مذهبی و اخلاقی بی‌بهره هستند اما استاد روزبه توانسته بود در شخصیت خود این‌ها را با هم تلفیق و جمع کند و طرز سلوک ایشان به گونه‌ای بود که بی‌ادبی‌ها را به راحتی تحمل می‌کرد و در یک کلمه انسان واقعی بود و بایستی ایشان را به عنوان الگوی خود قرار دهیم.